Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 1,862 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      EVO PAR SLIKA SA DANASNJE DZENAZE. NEMA PUNO, BOLESTAN SAM OTISAO PA SAM SE MORAO VRATITI A DA SE DZENAZA NIJE NI ZAVRSILA.
      BASUM SAGOSUM PORODICI.

      Kaza
      Keymaster
        Post count: 6138

        KRLUČ (ĆAMIL) MUŠAN – Exhumacija

        Obavještavamo rodbinu, prijatelje i komšije da je naš dragi KRLUČ (ĆAMIL) MUŠAN Exhumacija tragično preselio na Ahiret od zločinačke četničke ruke 1992. godine, u 35. godini života. Dženaza će se obaviti u subotu, 19. aprila 2008. godine u 17 00 sati na mezarju BRADIĆI-GORNJA JOŠANICA u VOGOŠĆI. O Ž A L O Š Ć E N I : majka Pemba, supruga Zineta, kćerka Elma, sin Jasmin, braća Ibrahim i Ismet, sestra Samija, snahe Hankija, Safija i Sanela, zet Samir, bratići, bratična i sestrić Amir, Emir, Mirza, Kenan, Adnan, Amina i Ajdin, tetka Mina i tetak Lutvo, tetić Ragib i tetična Sifa sa porodicama, amidžići Mirsad i Nihad sa porodicama, šurak Izet sa porodicom, svastika Munevera sa porodicom, te porodice Krluč, Hodžić, Dedajić, Šušić, Bogilović, Jahić, Hadžibulić, Pašić, Alispahić, Hrbat, Žigić, Ćurevac, Varnica, Osmanović, Kapo, Grabovica, Aruković i mnogobrojna rodbina, prijatelji i komšije. TEVHID ĆE SE PROUČITI ISTOG DANA U 17 00 SATI U CENTRALNOJ DŽAMIJI U VOGOŠĆI.

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          Neka joj je vjecni rahmet a porodici sabur.

          Kaza
          Keymaster
            Post count: 6138

            Neka mu je vjecni rahmet a porodici sabur.

            Anonymous
              Post count: 2088

              Evo. spremam se na dzenazu mom prijatelju i velikom čovjeku Mušanu Krluču. Ko ga je poznavao znaće o čemu pričam. Večeras pogledajte slike.

              Anonymous
                Post count: 2088

                DANAS JE BILA DZENAZA, ISPRAĆAJ NAŠEG MUŠANA NA AHIRET. BILO JE DOSTA SVIJETA. DŽENAZU JE KLANJALO OKO 100 VJERNIKA. IZOSTALA JE VEĆA POSJEĆENOST ROGATIČANA IZ ČARŠIJE. ALI TAKVI SMO MI. PONAVLJA SE PREDRATNA PRIČA. NIŠTA NAS NIJE OPAMETILO NITI SMI ŠTA NAUČILI.IPAK DA SE PRODJEM POLITIKE NA OVOM MJESTU.
                DRAGI MOJ MUŠANE, NEKA TI JE LAHKA ZEMLJA BOSANSKA I DA TI DRAGI ALLAH PODARI LIJEPI DŽENET I VJEČNI RAHMET A TVOJIM NAJMILIJIM SABUR.

                Mustafa
                Participant
                  Post count: 8282

                  Braco i sestre,
                  dana 13. aprila 2008. godine, nedjelja, na ahiret je u 43. godini zivota preselio brigadir Mustafa Dzebo, ratni komandant 102. Viteske brigade. Rahmetli Mustafa je bio veliki heroj i covjek, kojim se ponosi herojska Zepa.
                  Dana 16. aprila, srijeda, u 14,00 u Domu Armije BiH u Sarajevu ej odrzana Komemorativna sjednica, na kojoj su veoma dirljivo o liku rahmetli Mustafe Dzebe govorili: dr. Becir Heljic, brigadir Dzevad Radjo, general Sifet Podzic, komandant Oruzanih snaga BiH i g. Selmo Cikotic, ministar odbrane BiH.
                  Prije ikindije namaza istoga dana je u Ali-pasinoj dzamiji proucen Jasin, a nakon klanjanja ikindije namaza, u haremu pomenute dzamije je u prisustvu nekoliko hiljada ljudi, medju kojima je bilo najvise zepljaka, klanjana dzenaza namaz, koju je predvodio Nezim ef. Halilovic Muderris, gdje je i ukopan rahmetli Musa.
                  Neka je rahmet heroju odbrane Sarajeva, a njegovoj porodici: supruzi Mejri, sinovima Jasminu i Edinu, braci Ohranu, Ahmedu i Mehi, puncu Ahmi i punici Djulki, sabur!!!

                  Tekst i foto: NH Muderris

                  Irfan-tekija
                  Participant
                    Post count: 681
                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Allah rahmetile nasoj Gracanickoj snahi Emiri a komsiji Seji i ostaloj fameliji da dragi Allah da snage da prebrode ovaj veliki gubitak.
                      Komsija Sejo je inace brat od rahmetli Zarfe (TPR) i Hamse.
                      Njihov babo je birvaktile kupio kucu u Gracanici od Alije Secana Hodzica, kad je on sa porodicom odselio u Sarajevo.

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        Rahmetli Emira je ince rodom sa sela Trnovo, tacnije sa Gaja kod Rogatice.

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Da Allah podari dzenet Emiri, a porodici sabur.

                          Galibe, Emira je bila Sabihina i rahmetli Colina dalja rodica sa oceve (Edhem) strane. Rodom je sa Trnova. Mogao si je vidati i sa Sabihom a i kod Cole u kaficu….
                          Radila je u prodavnici obuce /izmedu NON STOPA i mesare/ ako se nevaram.
                          Mirna, tiha i povucena djevjka. Kasnije se udala za Oprasic Seada u Gracanicu.

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            Sad se sjecam, zao mi je sto nisam znao za dzenazu.

                            Anonymous
                              Post count: 2088

                              Svima onom koji meni i mojoj porodici izrazise rijeci saucesca zahvaljujem i ujedno izvinjavam za kasnjenje.Moj odlazak a po povratku obaveze odvojise me od prisustva pa sada kada se sve vraca u staru kolotecinu ponovo sam tu.
                              Jos jednom hvala svim prijateljima koji nam pomogose da se u boli vratimo saburu.

                              Irfan-tekija
                              Participant
                                Post count: 681

                                Dobro ti nama dosao Zele. Nadam se da ste se malo razgovorili i da ces nam se sada cesce javljati. Selamim tebe, Almu i vasu djecu.

                                Kaza
                                Keymaster
                                  Post count: 6138

                                  Neka mu je vjecni rahmet a porodici sabur.

                                Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 1,862 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.