Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 67 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      Evo danas kad te nema,nema niko nista specijalno uraditi ko ti.Pobjediti bilijar od pet martinela,dobiti fles na pokeru,nema ko vise da se ogleda kad unidje,jeli svaka dlaka na svome mjestu.Nema ko reci danas Ibrici,neka si samo Zelju izabro,radi svog babe Hasana.Nema te vise,ali osta tvoj glas,mozda minutu prije nego ces poginuti,vozdra rodjak,evo malo sisli.Potrco je ko i uvijek materi,samo ovog puta nije nikad vise dosao,pogodilo ga je u srce,prosuo krompir sto ponese kuci,rece,dobro mi je,i potece mu krv iz usta.Ostase oci,plave,i mrtve su mu bile vedre,osta pod stepenicama kod Miskovog ulaza,prodjoh pored njega neznajuci,dali cu i sam doci kuci.Nema te….Azmir Edhema Hodzic 07.06.1992 -07.06.2010….neka ti je vjecni rahmet…Twin Peaks

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Danas je tacno 18 godina kako se srbo-cetnicki zlotvori mucki ubili vecu grupu nasih dragih sugradjana…

        Zajednicka dzenaza im je bila u subotu 02-12-2000 godine na mezarju Vlakovo a tragicno su preselili na ahiret od zlocinacke ruke 8 juna 1992 godine u Rogatici.

        Da dragi Allah sve nase sehide obdari dzennetskim blagodatima, a zlotvore kazni onako kako su zasluzili.

        El Fatiha

        Mare
        Participant
          Post count: 1546

          Sutra je godisnjica napada na Tekiju i Gracanicu.Znam ja da se to nece nigdje komemorisati.Znam isto da nema ni jedna spomen ploca za sve one sto ih ubise i zaklase taj dan.Znam isto da vecina tih gamadi koji to uradise i dan danas slobodno hoda po Rogatici.Da bog da da umru u najvecim mukama.I da bog da da him se poserem na njihove grobove jednog dana.Amin.

          Anonymous
            Post count: 2088

            Nesto me pritislo danas,sad ovog momenta.Slike su tu,dosli su oni iz Gracanice,tako eto,samo da nas pobiju.Nekad se nezna je li gore poginuti,ili ostati u zivotu,jer kad se slike vrate na oci,ode sve u mrak mrznje,tuge za onim sto mislim da sam mogao bolje uraditi tog trenutka kada su dosli po mene.Moja cula su se spremila za bol koji me prazni,istjeruje me pred sudnji dan,dan kada sam ostao fizicki ziv,a umro za navijek u dubini moje duse,spremajuci se vazda za taj trenutak,01.07.1992,17h i 30 min.Puzim,bjezim,mislim da cu docekati izlazak sunca,izlazak iz necega sto me vuce u dubine tame,koju ljudski rod podnijeti nemoze,nego se povinuti,i pogledati u oci smrt.A sta je to smrt u tom trenutku,kad si bespomocan,kad se ti vise nista ne pitas,samo poblijedis,prelije te studen znoj.
            Eto hajde da se halalimo,rece lik….halalite….On sleze ramenima zadnji put,jer Oni umiru,mirno i dostojanstveno.Jer postoje ptice koje umiru pjevajuci,a Oni,isti koji stojimo u redu,koji ce se porusiti kao domine,kao klasje zita,ne pjevajuci,ali hrabro.
            Ponovo stojim tu,na mjestu gdje se krv prolila,ali poslije mnogo godina i sam.Vidim krv ,vidim ubicu Karisik Zorana Kareta,vidim naredbodavca Vladu Markovica,vidim sve samo njih nejma…..01.07.1992-01.07.2010….Twin Peaks

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282

              Da se ne zaboravi – 2. Maj 1992 (Dok. film TVSA)

              http://www.youtube.com/watch?v=OLE_BbbXh_Y&feature=related

              Teva
              Participant
                Post count: 8872
                Mare
                Participant
                  Post count: 1546

                  25 Maj nekadasnji dan mladosti.Tuzlanski dan zalosti.

                  “Ovdje na ovoj Kapiji grada odmotava se tamna priča…
                  Toliko tamna da tamnija ne može biti…
                  Toliko sramna da sramnija ne može biti…
                  Toliko tužna da tužnija ne može biti…
                  Toliko ružna da ružnija ne može biti…
                  Toliko strahotna da strahotnija ne može biti…
                  I kravava da krvavija ne može biti… I krvava da krvavija ne može biti…”

                  Mare
                  Participant
                    Post count: 1546

                    Stara raja.
                    [url=http://imageshack.us/photo/my-images/6/77549175.jpg/]

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872
                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Posto mnogi i neznaju ko je on,pa i oni sto su ga znali su ga belcim zaboravili.Da je barem ko Srebrenica,spomenuli bi ga bar 11.jula,a vako….Na danasnji dan poginuo je Azmir Edhema Hodzic.Neka mu dragi Alah Sehidu podari lijepi dzenet…Twin Peaks

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Na danasnji dan su poginuli Midho Pasic,bolnicki park,i Hasan Sehic Seha.
                          Neka him dragi Alah podari lijepi dzenet…

                          Mare
                          Participant
                            Post count: 1546

                            19-sti Juni.
                            Rodijo se tog dana. Umro je tog dana kad raketa pade na njegovu kucu u Gracanici.Njegov prvi plac bijase i poslednji.A rodijo se kao i sva djeca sa namjerom da zivi,raste,ide u skolu,da poslije nadze posao,da se ozeni,da ima djecu.Ali dusmani mu uzese sve to sto je zelijo.Kako se zvao? Neznam.Babo i majka nisu imali vremena da ga upisu u maticnu knjigu rodzenih.Poginuse sa njim.Kao i dzedo i nena.Cijela porodica.Kao i puno Bosanskih porodica koje su pobili katili.Pamti Bosnjo i ne zaboravi istinu tog rata.A istina je Rogatica,Zepa,Visegrad,Srebrenica i ostali gradovi sirom BiH.Sjeti se svake noci i dana sta nam komsije uradise pa pricaj djeci i unucima,komsijama i prijateljima.Reci him ko smo,reci him ko su.I reci him i ime i prezime da se zna ko uradi dobro a ko bijase katil.Danasnja Rogatica bi se mogla zvati i Katilgrad jer vecina onih sto su klali i ubijali slobodno zive tamo.Jednom neki filozof rece da istorija ima obicaj da se ponavlja.Nemojte to zaboraviti.

                            Mare
                            Participant
                              Post count: 1546

                              19-sti Juni.
                              Rodijo se tog dana. Umro je tog dana kad raketa pade na njegovu kucu u Gracanici.Njegov prvi plac bijase i poslednji.A rodijo se kao i sva djeca sa namjerom da zivi,raste,ide u skolu,da poslije nadze posao,da se ozeni,da ima djecu.Ali dusmani mu uzese sve to sto je zelijo.Kako se zvao? Neznam.Babo i majka nisu imali vremena da ga upisu u maticnu knjigu rodzenih.Poginuse sa njim.Kao i dzedo i nena.Cijela porodica.Kao i puno Bosanskih porodica koje su pobili katili.Pamti Bosnjo i ne zaboravi istinu tog rata.A istina je Rogatica,Zepa,Visegrad,Srebrenica i ostali gradovi sirom BiH.Sjeti se svake noci i dana sta nam komsije uradise pa pricaj djeci i unucima,komsijama i prijateljima.Reci him ko smo,reci him ko su.I reci him i ime i prezime da se zna ko uradi dobro a ko bijase katil.Danasnja Rogatica bi se mogla zvati i Katilgrad jer vecina onih sto su klali i ubijali slobodno zive tamo.Jednom neki filozof rece da istorija ima obicaj da se ponavlja.Nemojte to zaboraviti.

                              Mare
                              Participant
                                Post count: 1546

                                Skup povodom izjašnjavanja o krivici Ratka Mladica: “Svi smo mi svjedoci“

                                Sarajevo, 28.06.2011.godine,

                                Savez logoraša u Bosni i Hercegovini, Savez udruženja logoraša kantona Sarajevo, opcinska Udruženja logoraša Centar, Stari Grad, Novi Grad, Hadžici, Ilijaš, Ilidža, Vogošca, Novo Sarajevo), Žena žrtva rata, Udruženje roditelja ubijene djece opkoljenog Sarajeva, Koordinacija borackih organizacija FBiH, Pokret majki enklava Srebrenica-Žepa, Djeciji pokret mira, ljubavi, prijateljstva-Djeca Sarajeva, pozivaju sve bosance i hercegovce da po prvi put izadu na zajednicki skup pod nazivom “Svi smo mi svjedoci“ ispred BBI centra u Sarajevu , Trg djece Sarajeva br.1, 04.07.2011.godine, u 09,30h, kako bi svi zajedno popratili izjašnjavanje o krivici Ratka Mladica.

                                Živi prijenos izjašnjavanja o krivici Ratka Mladica bit ce prikazan putem led ekrana BBI centra.

                                Ispred istoimenog centra bit ce postavljen “Zid istine“ na kojem ce svi naši gradjani moci postavljati fotografije, imena i druge uspomene naših najbližih koji su svoj život izgubili tokom rata. Želja nam je da tako zajedno kreiramo uspomenu na sve žrtve.

                                Ratko Mladic, bivši komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske, nalazio se u bijegu od podizanja optužnice 1995. godine, a uhapšen je 26.maja ove godine u blizini Zrenjanina, u Srbiji. Haški tribunal ga tereti za genocid, saucesništvo u genocidu, zlocine protiv covjecnosti i kršenje zakona i obicaja rata.

                                Bili smo svjedoci zla, a sada je vrijeme da budemo svjedoci istine i pravde!

                                DA SE NE ZABORAVI – DA SE NE PONOVI

                                MURAT TAHIROVIC

                                Mare
                                Participant
                                  Post count: 1546

                                  Skup povodom izjašnjavanja o krivici Ratka Mladica: “Svi smo mi svjedoci“

                                  Sarajevo, 28.06.2011.godine,

                                  Savez logoraša u Bosni i Hercegovini, Savez udruženja logoraša kantona Sarajevo, opcinska Udruženja logoraša Centar, Stari Grad, Novi Grad, Hadžici, Ilijaš, Ilidža, Vogošca, Novo Sarajevo), Žena žrtva rata, Udruženje roditelja ubijene djece opkoljenog Sarajeva, Koordinacija borackih organizacija FBiH, Pokret majki enklava Srebrenica-Žepa, Djeciji pokret mira, ljubavi, prijateljstva-Djeca Sarajeva, pozivaju sve bosance i hercegovce da po prvi put izadu na zajednicki skup pod nazivom “Svi smo mi svjedoci“ ispred BBI centra u Sarajevu , Trg djece Sarajeva br.1, 04.07.2011.godine, u 09,30h, kako bi svi zajedno popratili izjašnjavanje o krivici Ratka Mladica.

                                  Živi prijenos izjašnjavanja o krivici Ratka Mladica bit ce prikazan putem led ekrana BBI centra.

                                  Ispred istoimenog centra bit ce postavljen “Zid istine“ na kojem ce svi naši gradjani moci postavljati fotografije, imena i druge uspomene naših najbližih koji su svoj život izgubili tokom rata. Želja nam je da tako zajedno kreiramo uspomenu na sve žrtve.

                                  Ratko Mladic, bivši komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske, nalazio se u bijegu od podizanja optužnice 1995. godine, a uhapšen je 26.maja ove godine u blizini Zrenjanina, u Srbiji. Haški tribunal ga tereti za genocid, saucesništvo u genocidu, zlocine protiv covjecnosti i kršenje zakona i obicaja rata.

                                  Bili smo svjedoci zla, a sada je vrijeme da budemo svjedoci istine i pravde!

                                  DA SE NE ZABORAVI – DA SE NE PONOVI

                                  MURAT TAHIROVIC

                                Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 67 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.