Kaza
Keymaster
    Post count: 6138

    NEZIR (HASIM) SUSA

    Moj brat je zavrsio zanatsku skolu u Rogatici cini mi se ranije su je nazivali SUP . Odmah po zavrsetku pocinje da radi u TPR.gdje i ostaje sve do pocetka rata. U julu, tacnije 9 jula 92 cetnici vrse napad na Kujundzijevice gdje se sa par momaka pokusava odurpijeti da bi spasili narod i izvukli do Kukavica sto him i uspjeva. Tada ostaje u Kukavicama dok mu porodica prelazi u Gorazde. Iz Kukavica za par dana povlace se za Brcigovo gdje ostaje sve do svoje smrti, 16.8.92 na Jacenu. Bio je ranjen i nije uspio da se izvuce. Sljedeci dan su ga pronasli nasi borci. Otac uspijeva da ga prepozna samo po bradi, jer lice su mu unakazili placenici, mucili i ubili ga. Otac mi je rekao par dana poslije njegove pogibije da je moj brat na tijelu imao samo jednu prostrelnu ranu i da je ziv uhvacen i mucen do smrti .
    Iza mog brata ostaje dvoje djece, kcerka od 11 godina i sin 7god. zena, majka, otac braca i sestre ali i otac gine posle 15 dana a majka umire od tuge za nepunu godinu posle njih dvojice.

    (Podatke dala sestra Senija Susa Herak)

    Neka mu je vjecni rahmet