Dedo
Participant
    Post count: 1243

    PriloziSvjedok osam ubistava

    Zabilježio sam i svjedočanstvo preživjelog logoraša, koji je kao maloljetnik bio zatočen u Rogatici 1995/1996. gdje je pretrpjeo najteže torture i vidio mnoga ubistva.

    Poslije pada Žepe, sa nekolicinom prijatelja ostao sam na Žepskoj planini sve do 29. jula 1995. godine. U trenucima kad dolazi do povlačenja naših jedinica, koje su četnici razbili prodirući na Žepsku planinu, ostao sam u grupi sa još osam ljudi. Pokušali smo da se prebacimo ka Srbiji, pošto sam, kao i mnogi drugi imao rodbinu u Srbiji. U toj grupi su bila tri brata: Šemsudin, Seudin i Fadil Aruković. Pored njih su bili otac i sin Agonja i Belmir Omerspahić, potom Hazim i Azmir Sulejmanović, te Ramiz Cocalić, koji je bio iz okoline Višegrada i dobro je poznavao put. U pećinama oko Žepe ostali smo do 4. augusta 1995. godine jer sam povrijedio nogu u surovim terenima kanjona Drine. Četvrtog augusta napravili smo improvizirani splav i prevezli se preko Drine na teritoriju Srbije.

    Nastavice se