Mustafa
Participant
    Post count: 8282

    Osumnjičen za zločine u Trusini

    Edin Džeko uhapšen u Americi

    U Seattleu je danas uhapšen Edin Džeko, bivši pripadnik Specijalnog odreda za posebne namjere Armije BiH “Zulfikar”. Uhapšen je po nalogu Bosne i Hercegovine.

    Foto: ArhivEdin Džeko, porijeklom iz Gacka, uhapšen je zbog postojanja osnova sumnje da je umiješan u ratni zločin u Trusini u općini Konjic, gdje je u aprilu 1993. ubijeno 16 hrvatskih civila i šest pripadnika HVO-a.

    Zatraženo je njegovo izručenje Bosni i Hercegovini, objavio je AP.

    Džeko se također sumnjiči da je učestvovao u ubijanju civila i vojnika Hrvatskog vijeća odbrane koji su bili zarobljeni i razoružani.

    U SAD 39-godišnji Džeko je emigrirao 2001. godine.

    Godine 2009. američki mediji su objavili da su uhapšeni Edin Džeko i Rasema Handanović, zvana Zolja.

    Međutim, posljednja informacija tada je bila da pravosudni organi u BiH nisu zvanično obaviješteni o hapšenju Džeke i Handanovićeve.

    Nije poznato da li su oni zaista bili uhapšeni, pa pušteni na slobodu, ili je bilo riječ o novinarskoj patki.

    sarajevo x

    povodom ove vijesti dobih jedan mail koji glasi

    Selam alejkum braco!!!

    Sada zelim zaista da vidim kakva smo braca. Naime ovih dana je uhapsen nas brat EDIN DZEKO. Posto svi znate da se digla hampa protiv Bosnjaka sirom svijeta, vrijeme je da i mi pocnemo odgovarati. Braco gdje nasa je inteligencija, gdje su nasi intelektualci, gdje su nasi politicari ako nisu zauzeti svadjama gotovo do krvi u Kongreesima Bosnjaka.

    Braco pogledajte nasu realnost, malo fali pa nece niko smjeti izaci iz Bosne.

    Ovo je vapaj za pomoc nasem Bosnjaku kome je sestra blizankinja mucki ubijena i sada ga je veoma lahko povezati sa raznim nemilim dogadjajim pretendirajuci na osvetu.

    Ne dozvolimo i ovo ponizenje, pa zar ih nemamo dovoljno, a DZEKO je tada imao samo 21 godfinu. Terete ga da je bio komandant neke jedinice sa samo 21 godinom, zamislite.

    Ukoliko bude potreban novac za kauciju, advokata i sl molim VAS SA VISEG NIVOA DA TO OZBILJNO POKRENETE, jer ako to budu pokretali gradjevinci, moleri, elektricari,dzenitori NIGDJE NAS NECE BITI.

    Stavite ovo u sve nase novine u Americi, sve radio i TV stanice, da svi Bosnjaci shvate da i njih potencijalno ovo ceka, ukoliko se ne otrijeznimo.

    Maksuz selam Ahmet Kulaga