Teva
Participant
    Post count: 8872

    Znas li kad si najvise bio indijanac ???
    – Onda kad si Pikosu zabio koplje u celo.:woohoo:

    Posto si vazda bio indijanac evo ti onda i jedna indijanska mudrost.:)

    DVA VUKA
    Jedne veceri, stari Chiroki indijanac pricao je svom unuku o borbi koja se odvija unutar svakog covjeka. Rekao je:
    Sine moj, bitka koja se odvija unutar nas je bitka dva vuka.

    Jedan je Zlo: To su bijes, zavist, ljubomora, tuga, zaljenje, pohlepa, arogancija, samosazaljenje, krivica, inferiornost, lazi, lazni ponos, superiornost i ego….
    Drugi je Dobro: To su radost, mir, ljubav, nada, iskrenost, poniznost, briznost, darezljivost, osjecajnost, velikodusnost, istina, suosjecajnost i vjera.
    Unuk je razmislio za trenutak o onome sto je cuo i upitao je djeda:
    – Koji vuk pobjedjuje?
    Stari Chiroki mu odgovori:
    – Onaj kojeg hranis.