Teva
Participant
    Post count: 8872

    Nakon dugog niza godina sam ponovo u kontaktu sa nasim sugradjaninom i starim planinarom Sefikom Vatresom. Vec odavno zivi u Velikoj Kladusi gdje je i predsjednik istoimenog Planinarskog drustva.
    Kad sam mu vidio sliku odmah sam ga kontaktiro, konstatacijom da mi je jako poznat. On me podsjetio da smo skupa, birvaktile planinarili a dobro se zdruzili postavljajuci satorsko naselje, u obliku potkovice na Borikama, kada je nase PD. “Sjemec” iz Rogatice organizovalo , neznam vise, republicko ili drzavno orjentaciono takmicenje u bivsoj nam drzavi.
    Nadam se, ako Bog da, da cu se nekada sresti sa nasim Sefikom i asocirati planinarske dogodovstine i sjecanja na raju iz stare Rogatice.
    [color=#008000]
    Krajiski planinari na krajiskoj ljepotici planini Osjecenici
    Magla ih nije sprijecila da uspjesno osvoje njen vrh


    Nas Sefko, sjedi lijevo naprijed

    Ovaj vikend planinari iz Velike Kladuse, clanovi PD Velika Kladusa, pohodili su Bosanski Petrovac sa namjerom planinarenja na krajiskoj ljepotici, planini Osjecenici, visokoj 1785 m.
    Ljubazni domacini i vodici su im ove prilike bili clanovi Kluba ekstremnih sportova “Crni vrh” iz Bosanskog Petrovca.
    Vrijeme je bilo oblacno, a kao i uvijek u ovakvim vremenskim prilikama magla se navukla na planinski vrh Osjecenice. Medjutim, to nije bio razlog da krajiski planinari, kako gosti, tako i domacini, uspjesno osvoje njen vrh.
    Gostima iz Velike Kladuse ovo je bio prvi boravak na Osjecenici. Snijega je bilo jos uvijek, magla je smanjila vidljivost, ali dobro drustvo i raspolozenje je napravilo dobru atmosferu cijelim putem.
    Ovo je bio samo pocetak saradnje dva krajiska planinarska drustva koji ima za cilj njegovanje planinarenja kao nacina zdravog zivota i sportske discipline, te promocije ljepota nasih krajeva.
    Avaz
    [/color]

    S lijeva: Sefik Vatres i Meho Vatres, nekad davno


    S lijeva: Meho Vatres, Sefik Vatres, Emir Vatres i Sead Vatres(cuci), nekad davno


    Sefik Vatres, danas

    :)