[b]Draga Ido,
ja sam takodje u mjesecu aprilu bila u obilasku mezarja i dedinog mezara. Htjela sam i ranije da pisem na ovu temu ali mi se nesto nije dalo. Tebi hvala u moje ime sto se brines i sto si pokretac ovih i slicnih akcija. Uz ovaj moj post postavljam i par fotografija koje sam usput napravila.
Prvo sto sam primjetila je to, da mezarje jos uvijek nema kantu za smece kod ulaznih vrata, u koju bi se bacao otpad kao sto su plasticne i staklene flase, konzerve, itd. Na mojim fotografijama se moze primjetiti a to sam i svojim ocima vidjela, da se sav plasticni otpad, flase, kese, plasticne vaze i ostalo bacaju u jednu uvalu na sredini mezarja sto po meni uopste nije dobro. A zna se da sve to iza sebe ostavljaju posjetioci mezarja!
Predlozila bih da se uz ovu akciju (ako je moguce) obezbijedi i jedna kanta za smece.
Inace, mezarje je prelijepo uradjeno kao i vecina mezara!
[/b]




