Kaza
Keymaster
    Post count: 6138

    Takodjer veoma stara i vrijedna slika.
    Poznam vise osoba na slici ali cu izdvojiti samo jednu i o njoj napisati par recenica.
    Sa lijeve strane sasvim u dnu je Rasidaginca. Eto sad cete pitati kako joj je ime. Ne mogu se sjetiti a nisam bas siguran da li sam ikad i znao. Bilo je sasvim normalno ranije da zena po muzu dobije ovakav nadimak i on se vise koristio nego sopstveno ime. Puno je takvih primjera, pogotovu u Rogatici.

    E da bi bilo jasno o kome se radi, onda cu reci da je to Avdicevica Mustafe-Avdage, Mede i rahmetli Minke nana.

    Stanovali su u Zakuli u porodicnoj kuci. Tamo sam vrlo cesto , kroz sokacic, sa Medom isao da se igram u njihovoj avliji jer je on bio tu negdje moja generacija.

    Rasidaginca je bila vrlo vesela zena i svi su je voljeli, kako u komsiluku tako sire. Zacas bi podigla atmosferu u kuci pogotovu kada bi imala goste, svoje kone. Znala je lijepo svirati harmoniku sto je u to doba bila rijetkost za zene.

    Ovo je samo kratko i lijepo sjecanje na rahmetli Rasidagincu.

    Neka joj je vjecni rahmet.

    Inace bi bilo vrijedno uvijek pokusati napisati o osobama sa slika sve sto se o njima zna. Slike mnogo govore ali samo onima koji poznaju aktere sa slike. Treba uciniti da i ostali sa vise interesovanja prate ove stare slike, pogotovu mladji, koji nisu imali prilike poznavati starije osobe.