Teva
Participant
    Post count: 8872

Heh Kijo, nebih se bas slozio sa tobom. Kad bi me pitali jesam li nostalgican ber razmisljanja bih odgovorio da nisam. Evo zasto, imam mojih blizih koji su nostalgicni, pate izgaraju i sa strahom i zebnjom idu u Bosnu a nekamoli u Rogaticu. A ja idem jako rado pogotovo u nas grad, prosetam carsijom, pojedem Irfine sarajevske cevape jal sudjukice i idem dalje. Osjetim kako me pogledai prate kroz carsiju ali nemarim za tim. Ubijem crva sto bi rekli Rogaticani i dem dalje. Naravno mine me zelja a ima tu i prkosa podosta.
    Najbolji lijek za nostalgiju po meni bi bilo ici sto cesce jer ni sam do prije koju godinu nisam htio ni da cujem za Rogaticu, cak sam bjezo od nase raje da me ne podsjecaju na nekad. A sad kolko god se druzim sa nasim Rogaticanima malo mi pa me ponekad i strah jer moj zivot bi bio potpun kad bih se jos makar desetak godina mogo ovako druziti sa rajom ovdje na stranici i naravno makar dva puta godisnje Bosne i Rogatice…
    A sto se tice one slike iz Tekije samo da te podsjetim da smo dan ranije stigli u Bosnu poslije 17 sahata volana, pa isti dan, bez spavanja, svadba do kasno u noc pa ujutro na Dzikijadu u Gorazde i svracanje u Rogaticu. Eto dobro sam se i drzo a moja ponuda da prohodam Rogatickim coskovima sa tobom i starim meshterom jos stoji.
    Kad me bolje upoznas vidjeces da Teva nije onaj kakvim ga znas sa stranice vec je u biti mirni i tihi sanjar, lutalica. U horoskopu riba pa mi moj znak stoji bas pravo…
    Napisah ja tebi svasta i da znas da mi je to bas trebalo, da daam malo oduska dusi pred prekosutrasnji put za Bosnu…

:)