Utorak 12 i srijeda 13 april 2011
Pokvarilo se i vrijeme doduse nepada ali je pohladno. Isto ko da Turcin Ibrahim bijase u pravu kad veli, neki dan na dzumi, dedi Muminu da ostane jos u Holandiji jer nam je donio lijepo i toplo vrijeme.
Medjutim i ova dva dana protekose u dobroj kucnoj atmosferi punoj lijepih razgovora, dogovora i utakmica…
Culi smo se i vidjeli preko msn-a sa Edinom u Hadzicima. On treba da izvrsi pripreme za docek dede Mumina. Njegov je zadatak da se i brine o dedi Muminu tj. svom amidzi. On ga je i otpratio na avion pa tako treba i da ga doceka. Njih dvojica se dobro slazu al u stvari Edin je stalni dezurni i odgovorni kako za dedu Mumina tako i za svoje roditelje oca Zengu i majku Zejnu koju opet mi svi zovemo Strina. Zakazuje kontrole kod doktora odvozi ih i dovozi pa tako donosi i hljeb svakojutro iz carsije. Sad je tu i njegova Belma pa mu i ona pomaze. Ona je sad zaduzena da obezbijedi internet dedi Muminu s obzirom da on stize iz Holandija sa laptopom.
Izvijestio nas je Edin da je sve spremno za docek. Dina je dosla pa da pospremi kucu, da obave podmiru i da skuha rucak za cetvrtak tj. sutra kad stigne dedo Mumin. Zenga je opet imo zadatak da pokosi travnjak, meraju ispred kuce sto je uspjesno i obavio.
Sve je spremno za docek i svi se u Hadzicima, pa i sire, raduju dolasku dede Mumina, samo je nama u Holandiji zao sto nam odlazi ali nam je on vec obeco da nam stize opet najesen, ako Bog da…
Evo i izostalog videa od 17 marta
Dedo Mumin prica iz Holandije na msn sa Dinom i Kemom u Bosni
Edin
Edin, dedo Mumin i ja
:)