Petak 18 mart 2011
Lijepi petak pa smo opet isli na dzumu u Tilbursku dzamiju Suleymaniye gdje se sretosmo sa nasim ahbabima Lutvom i Esom.
Nema sergije ovdje svakog petka nego samo koji put godisnje al zato svaki petak dzematlije kupuju perece, kako ih ja nazivam, i dobit ide dzamiji. Peciva koja slice nasim perecima samo su malo deblja i posuta su sezamom. Sest komada kosta 5 eura a mi kupismo duplo jer ce nam danas trebati.
Ovaj put nemadosmo dosta vremena jer vec u dva moradosmo pokupiti Esmu sa posla, utom ce i Sumeja iz skole i krenusmo put Njemacke. Odrediste Karlsruhe koji je udaljen od Tilburga 470 kilometara a naum nam je zijaret nasem Dedi i njegovoj Muneveri.
A kad vec idemo na tu stranu u povratku cemo navratiti i u Wetter, koji se nalazi kod Dortmunda, kod nasih dragih Rogaticana Camdzija, Dzevada i Sene…
Dedo Mumin i Lutvo
Lutvo, dedo Mumin i Eso
Lutvo, dedo Mumin i ja
:)