Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
  • Author
    Posts
  • webmaster
    Keymaster
      Post count: 3712

      Eh Mare ovo temu sam otvorio samo da bi ti poceo polahko pisati o ovom filmu, otkud ti tu, kako, kako je bilo na snimanju, gostovanja… sve cega se sjetis… bas me interesuje…

      Kreni od pocetka!

      webmaster
      Keymaster
        Post count: 3712
        Mare
        Participant
          Post count: 1546

          Zbog mojih majmunluka u to vrijeme sam bijo u vaspitno popravnom domu Stolac kod Mostara.Bijo sam clan teatralne sekcije.Pripremali smo jedan skec.Jednog dana nam rekose da ce biti ljudi iz Sarajeva koji ce doci na probu.Nisu nam rekli da je to Kusturica sa svojim saradnicima.Pa i da su nam rekli,nema veze Kusta bijo u to vrijeme anoniman.

          Mare
          Participant
            Post count: 1546

            Poslije izvodzenja skeca onaj nas odgovorni nam to rece.Eto mladi reziser iz Sarajeva trazi glumce za svoj prvi dugometrazni film.Njegov saradnik sa foto aparatom zamoli nas da nas slika jednog po jednog.Poslije su nam se zahvalili.Prva dva tri dana ja a i ostali smo sanjali da cemo postati glumci.Ali posto vrijeme prolazi a nemamo nikakvih novosti izblijedise oni snovi kao i nada da ce se ostvariti.Prodze ,ja mislim,mjesec dana.Kad jednog dana dolazi jedan cuvar.Kaze mi da direktor hoce da me vidi.Udzem u kancelariju a direktor mi dade jedan papir.Imam sastanak sa Emirom Kusturicom u Sarajevu.Na Kosevu u jednom studiju Bosna film.Treba da me snimi Da bi bijo siguran da sam fotogenican i da se ne bojim kamere

            webmaster
            Keymaster
              Post count: 3712

              Evo da se podsjetimo ove uloge sa jednim kratkim insertom…

              http://www.youtube.com/watch?v=Zx2wLgrgKnU

              Braco
              Participant
                Post count: 216

                Bas te 79-te, mislim da je bila ta godina, nisam mogao da cekam 19-ku u Svrakinom te se zaputim pjesaka na tramvaj putem ispod ondasnje kasarne Viktor Bubanj.Kad odozdo ide poznata faca.Gdje si to ti navalio upitah ga, `Evo snimam film`.Kakav bolan ti film snimas ja onako sa nevjericom.Ma vidjeces, skoro je gotovo, i mislim daje to bilo snimanje onih zadnjih scena seljenja u filmu.
                Ostalo u sjecanju bas zbog tog filma.

                Mare
                Participant
                  Post count: 1546

                  Dobro si se sjetijo Braco.Osim sto nije 79 nego 80.Ono sto nisi skonto jer kao i ja prije filma nisi znao .Film se ne snima po redu kako ga poslije vidimo u kinima.Prve scene Dolly Bell su scene gdje Dino(Slavko Stimac) prati tatu u bolnicu.Poslije smo snimali scene sa ringispilja i famozno pisanje po skolskim knjigama.U to vrijeme sam postao blizak sa Abdulahom Sidranom.Zbog vodke.Volili je obadvojica.Inace sve scene napolju su snimane Kako da vam kazem uzivo.Znam naprimjer da dan prije nego sto cemo snimati scenu ringispila gdje dolazim i palim samare Dini,zbog cigare,on se nesto posvadzo sa Kusturicom.Kad sam vidijo film ukapiro sam da je prva scena u filmu.Ostalih devet su bile zaboravljene.Od svih osim od Dine.Isamaro sam ga deset puta.

                  webmaster
                  Keymaster
                    Post count: 3712

                    He he jesi li ga bas onako dobro isamarao ili ko fol` :)

                    Mare
                    Participant
                      Post count: 1546

                      Samari su bili pravi i deset puta ta scena je ponavljana.Znam da poslije pete sminkerica je imala pravo posla da sakrije posljedice samaranja:woohoo:

                      Mare
                      Participant
                        Post count: 1546
                        ponekad ovdje
                        Participant
                          Post count: 1139


                          Te davne 1980-te godine

                          je umro Josip Broz Tito.
                          Zdravko Colic je izdao svoj novi album, sa pjesmama „Pjesmo moja“,, „ Odvescu te“, „Prava stvar“…koje i danas slusamo jednako kao i onda.
                          YU rok scenu je uzdrmao Goran Bregovic i Bijelo dugme sa plocom „Dozivjeti stotu“ .
                          Po tadasnjoj drzavi usavrsava svoj repertoar i biva prepoznatljiva po svom atraktivnom nastupu Fahreta Jahic- Brena
                          Grupa „Zabranjeno pusenje“ nastala je te iste godine, a Johny Logan pobjedjuje na pjesmi Evrovizije.
                          Ubijen je John Lennon, osnivac, gitarist i vokalni solista grupe The Beatles

                          U Kanu je te 1980-te godine velika Milena Dravic dobila nagradu za glumacko ostvarenje u filmu „Poseban tretman” Gorana Paskaljevića.

                          A u Sarajevu je te godine jedan mladi Rogaticanin:) imao srecu da se pojavi na filmu, pored velikih i proslavljenih: Mire Banjac, Pavla Vujsica, Slobodana Aligrudica, mladog i perspektivnog Slavka Stimca….

                          Zambi
                          Participant
                            Post count: 898

                            Ali te godine moj rođak je pokupio sjajne kritike na filmskom festivalu u Kanu.

                            Mare
                            Participant
                              Post count: 1546

                              Najgore je bilo prvi susrest sa tim filmskim zvijezdama.Pavle Vujisic,Mira Banjac,Slobodan Aligrudic,Slavko Stimac.Sa Stimcem je bilo otprilike jednostavno.Bili smo skoro istih godina pa smo se odmah skontali.Sa Pajom Vujisicem druga stvar.Cojek legenda Jugoslovenskog filma.Prije snimanja tog filma vidijo sam skoro sve filmove u kojima je glumijo.Kad je doso dan gdje moramo glumiti zajedno odem da ga vidim.Pokucam na vrata pa poslije onog “udzi” udzem u njegovu sobu u hotelu Evropa.Mene namjerno poslo Emir da mu kazem da smo svi dolje u restoranu i da samo on fali.Kad sam ga vidijo onako uzivo ufati me trema.Pa onako ko budala rekoh”Dze si tetak cekamo te na veceru”Gleda me pa se nasmija i rece”Mora da si ti Kerim”Jesam.Pitam ga kako da ga zovem.Paja.Rece mi pa samnom u lift i dolje u restoran.Sjecam se da nisam previse jeo.Vise vremena sam provodijo gledajuci one filmske idole.Poslije vecere smo snimali one scene dze moj “babo” umire

                              Mare
                              Participant
                                Post count: 1546

                                Inace osim pjesmi koje su registrovane u studiju pa poslije montirane na sliku,sve ostale scene su snimane ko sto rekoh u zivo.Snima se scena gdje Aligrudic umire.Cim je pocela Emir galami da se svi utisaju.Da ne bi bilo zvucnih parazita.Tetka mu stavlja ogledalo da provjeri dali dise.U jednoj od tih verzija kaze “Gotovo je.Ode.”Bas u tom trenutku cujemo pisak dizelke sa Sarajevske zeljeznicke stanice.Onaj “mrtvi”, otvori oci pa rece,”Ode i voz u picku materinu”Naravno svi smo crkli od smijeha a scena je morala da se ponovi

                                Mare
                                Participant
                                  Post count: 1546

                                  Sjetih se jos jedne scene koja nije bila montirana u film Kusta htijo ali ostali mu objasnili da u tadasnjem kontekstu ako to uradi film ce biti zabranjen.A sve to zbog Aligrudica.Snimali smo scenu rucka kod tetka,Paje Vujisica.U jednom trenutku moj « babo »vodi diskusiju sa tetkom oko Marksa i njegove knjige Kapital.Ja kao mladi komunista,u filmu,po scenariju upadam im u rijec i objasnjavam « babi » sta je Marks mislijo. »Neces ti mene uciti sta je Marks mislijo ».Poslije doda ono po naski sto je bilo izbaceno. »Jebo ti Marks mater »

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.